Opis regionu Val di Sole

Po raz pierwszy  w naszej ofercie pojawia się  bardzo popularny i lubiany przez  polskich turystów  Region narciarski Val di Sole czyli Dolina Słońca , która położona jest pomiędzy Południowym Tyrolem , a jeziorem Garda, w zachodniej części prowincji Trentino.

Dolina Słońca  - to jeden z chętniej odwiedzanych regionów narciarskich we Włoszech, znany jest z dużych opadów śniegu, bezchmurnej pogody oraz długich tras narciarskich.    W obrębie doliny usytuowane są tak znane ośrodki narciarskie  jak FOLGARIDA-MARILLEVA, MADONNA di CAMPIGLIO , PASSO TONALE czy PEJO .   Val di Sole jest również  bardzo atrakcyjna dla narciarzy biegowych, m.in. w Dimaro i Mezzanie  wytyczono urozmaicone trasy, biegnące wzdłuż rzeki Noce oraz wokół wioski Cogolo.  Na miłośników rozrywek czekają liczne dyskoteki, puby, bary oraz restauracje  serwujące dania wyśmienitej kuchni włoskiej i lokalnej.

MARILLEVA-FOLGARIDA : nowoczesna i świetnie przygotowana stacja narciarska , oferująca  szeroki wybór  doskonale przygotowanych tras .  Wiele propozycji dla początkujących,  sporo tras widokowych i długich nartostrad oraz kilka   czarnych tras dla ekspertów. Marileva-Folgarida jest  jedną z najbardziej znanych stacji regionu, a dodatkową atrakcją jest połączenie siecią wyciągów  i tras z Madonną di Campiglio.

PASSO TONALE : położone na wysokości 2000 m n.p.m.  jest prawdziwym rajem dla narciarzy i miłośników  apre-ski. Tutejsze trasy zadowolą  najbardziej wymagających miłośników białego szaleństwa ( od początkujących do wytrawnych narciarzy).  Z Tonale  rozpoczynają sie trasy o łącznej długości ponad 60 km  i można tu również szusować po lodowcu Presena na wysokości  ponad 3000 m n.p.m. .  Od niedawna Tonale połączone jest  siecią wyciągów z  Pontedilegno i Temu (około 20 km tras). Na Passo Tonale  znajduje się wiele pubów, restauracji i dyskoteki .

MADONNA DI CAMPIGLIO:  jeden z najbardziej znanych i ekskluzywnych kurortów narciarskich świata, co roku gości  najlepszych zawodników Pucharu Świata  ze względu na odbywające sie tu zawody.  Madonna di Campiglio jest połączona wyciągami z Marillevą-Folgaridą i od 2010 roku z Pinzolo, cały ten kompleks tworzy znaczący region narciarski.  To tutaj znajduje się kilka słynnych tras :  najdłuższa Groste (7 km) , najtrudniejsza  Spinale Direttissima (1.9 km) , oraz trasa Pucharu Świata  3-TRE.  Madonna urzeka przepychem, przyciąga ekskluzywnymi sklepami, hotelami, restauracjami oraz znanymi w całych Włoszech pubami i dyskotekami.

ZAPRASZAMY