Opis Regionu San Martino Di Castrozza

Opis Regionu San Martino Di Castrozza

San Martino di Castrozza jest renomowanym ośrodkiem narciarskim w północno-wschodniej części regionu Trentino, u stóp majestatycznego pasma górskiego Pale di San Martino, w obrębie Parku Przyrody Paneveggio-Pale di San Martino.  Pozostałe tereny narciarskie tego rejonu to : Col Verde z oświetlonymi trasami i Passo Rolle, gdzie sprzyjający mikroklimat zapewnia doskonałe warunki śniegowe przez cały sezon.  Wszystkie te ośrodki objęte są karnetem  Dolomiti Superski.

Ze stoków, którymi przebiegają trasy narciarskie  (łącznie 60 km) , widoczne są imponujące szczyty Pale di San Martino. W dolinach wytyczone szlaki łatwiejsze z myślą o początkujących, natomiast zaawansowanych narciarzy przyciągają wymagające już sporych umiejętności stoki : Direttissima, Kristiana i Tognola . Pierwsza z wymienionych  to kultowa , blisko trzykilometrowa trasa fisowska, z której każdego odcinka rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama Pale di San Martino .

Region San Martino di Castrozza gwarantuje zawsze bardzo dobre warunki śniegowe - około 95% tras jest sztucznie naśnieżana, a pozostała infrastruktura techniczna - dzięki niedawno cały czas prowadzonym modernizacjom kluczowych wyciągów - jest również bardzo nowoczesna.

Oferta noclegowa jest bogata i zróżnicowana: od eleganckich hoteli po małe pensjonaty, od przytulnych pokoi ze śniadaniem po apartamenty do wynajęcia.  To jeden z niewielu ośrodków, które w swojej ofercie ma zimowe przedszkole na stacji pośredniej Tognola , można  wykupić pakiety tygodniowe i zostawić swoje pociechy pod opieką wykwalifikowanych animatorów .    Trzeba jednak pamiętać  o tym , że San Martino jest stacją renomowaną i modną, a zatem ceny noclegów i usług nie należą do najniższych .

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Partnerzy